Uudis

Tartu Jazzklubi avab filiaali TÜ Narva Kolledži hoones

Tartu Jazzklubi avab filiaali TÜ Narva Kolledži hoones

TJC | Jazzi Pala | september 2013

18. septembril tähistab Tartu Jazzklubi koos Tartu Ülikooli Narva Kolledžiga uut algust – kolledži uues ja uhkes hoones, aadressiga Raekoja plats 2 Narva, alustab kontsertidega Tartu Jazzklubi filiaal – Narva Jazz Club (NJC).

Uus jazziklubi hakkab tegutsema kolledži 0-korrusel kohvikus Muna, tuues kaks korda kuus narvakateni kvaliteetmuusikat. Esinejaid leidub, nagu jazzis ikka, nii kodu- kui välismaalt. Selle tõestuseks astuvad avakontserdil 18. septembril kell 19 uue klubi lavale vene jazzi elavad legendid pianist Andrei Kondakov ja bassist Vladimir Volkov, kitarrivirtuoos Jim Lampi (Chapman Stick kitarr) Suurbritanniast ja Eesti löökriistaguru Tanel Ruben. See kontsert lubab palju ülevaid emotsioone kõigile tõelise jazzi hindajaile.

TÜ Narva Kolledži direktor Katri Raik: “Jazz on piirideta muusika, kus ei küsita muusiku emakeele ja rahvuse üle. See sobib suurepäraselt Narva – kahe ja enama kultuuri piirile. Minu kogemuse järgi on narvakate lemmikmuusikaks vene popi ja etnofolgi järel just jazz.

On sümboolne, et Tartus tegutseb klubi ülikooli  peahoone kõrval ning Narvas ülikooli kolledžis on samuti jazziklubi. Nii nagu Tartu Ülikool eeldab oma kolledžilt kvaliteeti, taotleme me Tartu Jazzklubi filiaalilt samamoodi kvaliteeti. Seekord mitte kõrghariduses vaid muusikas. Narva  kolledž püüab NJC-le olla heaks partneriks.

Kolledži hoone on üks Eesti kaasaegsemaid õppehooneid ja  ühtlasi  piirilinna kultuurikeskus. Siin kõlab mitmekesine muusika, eksponeeritud on eesti kunst, mängitakse eesti teatrit. Kolledži taotlus on edaspidi üha enam tuua  kokku  vene ja eesti kultuuri. Olen kindel, et jazzklubi esinejate läbi see õnnestub. Kolledži teadus-konverentsidel esinevad külalised Ameerika Ühendriikidest, Saksamaalt, Venemaalt ja Eestist. Loodame, et nii läheb ka uue Narva Jazz Club’iga. Ehk on väga hea jazziklubi veel üks põhjus ka Narva külla tulla!”

Tartu Jazzklubi juht Oleg Pissarenko: “Narva on minu nägemuses alati head jazzklubi vajanud! Hästi toimiva klubi eelduseks on aga usaldusväärsete partnerite olemasolu. Seepärast olen õnnelik nähes TÜ Narva Kolledžis just sellist koostööpartnerit.

Arvan, et Tartus ülesehitatud jazzivõrgustik on veennud selle muusikavaldkonna vajalikkuses ka kultuurirahastajaid ning loodan, et sarnased arengud ootavad ees samuti Narva linna! Piirideta muusika piirilinnas!

NJC kontsertide eesmärk on pakkuda kuulajatele elamust, seltskonda ja eluviisi. Sündmused leiavad aset kaks korda kuus kolmapäeviti algusega kell 19.
Allikas:  ajaleht Jazzi Pala Nr.11

NJC

August 29th, 2013

No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *