5. hooaja avamine: Villu Veski & Raun Juurikas

5. hooaja avamine: Villu Veski & Raun Juurikas
23
/ Aug
Wednesday
2017

5. hooaja avamine: Villu Veski & Raun Juurikas

Location
Raekoja plats 2, Narva, 20307
Venue
Narva Jazz Club
Time
07:00 pm
Price
4-5€ / saadaval kohapeal
Status
Hooaja avamine

Villu Veski & Raun Juurikas
“Acoustic & Electronic”

Villu Veski – saksofonid, löökpillid, elektroonika
Raun Juurikas – klahvpillid, süntesaatorid, elektroonika

Villu Veski ja Raun Juurikas on tuntud jazzmuusikud, kes mõlemad on samas ka heliloojad, improvisaatorid ja suurepärased esitajad laval. Uues programmis toovad muusikud lavale oma “kaks mina”, mängides kontserdi esimeses osas akustiliselt traditsionaalset jazzi ja omaloomingut, komponeerides vahel lihtsamat materjali ulatuslikemaks vormideks ja improviseerides traditsionaalse jazzi võtmes.
Kontserdi teises osas aga rändavad muusikud elektroonilistesse kõlamaailmadesse, võttes reisile kaasa naturaalseid saksofonide ja löökpillide sounde, Ka siin saab kuulda peamiselt muuskute omaloomigut ja elektroonilisi fantaasiaid, sekka ka neid inspireerinud muusikat, mis on varem sündinud.

Villu Veski – saksofonist ja helilooja, on üks tuntumaid Eesti jazzmuusikuid, kes on esinenud maailma nimekaimates kontserdisaalides – Berliner Philharmonie, London Queen Elizabeth Hall, Tokyo Opera City, Toronto Ford Center, Bruckner House Austria. Tal on loendamatul hulgal koostööprojekte nii kodu-, kui välismaal. Villu Veski on ka Festivali Juu Jääb asutajaliige ja kunstiline juht. juujaab.ee/villu-veski

Raun Juurikas ei vaja Eesti terasemale muusikakuulajale tutvustamist. Äärmiselt laia profiiliga muusik, arranžeerija ning helilooja, keda esmajoones seostatakse siiski erakordselt põnevate elektrooniliste kõlamaailmade tekitaja ja valdjana. Oma isikupärast helipaletti on Raun lasknud põimida mitmete tuntud Eesti kollektiivide helikeelde, mitmed koostööprojektid on ka koos saksofonist ja helilooja Villu Veskiga. Nagu inspireeritud loojad ikka, peab Raun ennast pigem kanaliks, mille kaudu muusikat edastada.

Photo