> Trio Maag

> Trio Maag
22
/ Feb
Wednesday
2017

> Trio Maag

Location
Raekoja plats 2, Narva, 20307
Venue
Narva Jazz Club
Time
07:00 pm
Price
4-5€ / saadaval kohapeal

Kaspar Uljas – bandoonium
Marek Talts – kitarrid
Mingo Rajandi – kontrabass

Trio Maag on 2015. aastast tegutsev koosseis, kelle repertuaaris on Ladina-Ameerika ja peaasjalikult Argentiina muusika fookusega tangole. Trio esitab nii vanemaid nn klassikalisi tangosid kui ka uuemat repertuaari kaasaegsetelt heliloojatelt, kelle muusikas leidub tangolikke jooni.

Kavas saab kuulda muusikat maailmakuulsalt tangouuendajalt Astor Piazzollat, tema kaasaegselt klassikult Eduardo Roviralt, elavalt legendilt Dino Saluzzit, üllatuslikult Igor Stravinskilt ja mitmetelt teistelt. Ansamblile teevad arranžeeringud Kaspar Uljas ja Mingo Rajandi.

Trio Maag esitab muusikat, mis Eestis küll veel vähe tuntud, kuid ometi suudab see helikeel paljusid puudutada. Argentiina muusika, mis peegeldab selle maa ajalugu ja rahvuslikke eripärasid, on oma loomult äärmiselt vaheldusrikas käies läbi suure amplituudi kõige vaiksemast ja õrnemast tulise ja jõuliseni. Rütmika on kirglik ning meloodiad tundelised. Mängijatelt eeldab see tehnilist vabadust ning selle muusika eripärade põhjalikumat tundmist.

Eesti ainus bandooniumimängija Kaspar Uljas, kes hetkel Hollandis just tangomuusika osas end täiendab, virtuoosne Marek Talts nii elektri- kui akustilisel kitarril ja Mingo Rajandi kontrabassil on end pühendanud selle muusika uurimisele, et tabada autentset kõla, samas arendada välja isikupärane helikeel, mis omane ainult sellele koosseisule. Lühikese tegutsemisaja jooksul on antud hulgaliselt menukaid kontserte üle Eesti ning esinetud ka Hispaanias. Bienvenidos!

Rohkem infot – avarusmusic.com/triomaag/et

Photo