> Toomas Rull Quartet “Quotes“

> Toomas Rull Quartet “Quotes“
07
/ Feb
Wednesday
2018

> Toomas Rull Quartet “Quotes“

Location
Raekoja plats 2, Narva
Venue
Narva Jazz Club
Time
07:00 pm
Price
4-5€ / saadaval kohapeal

Allan Järve – trompet
Raun Juurikas – klahvpillid
Heikko Remmel – kontrabass
Toomas Rull – löökriistad

„Quotes“ on Toomas Rulli kuuenda CD plaadi pealkiri. See sisaldab muusikat, mis on kirjutatud tsitaatidele ja nendele mõeldes. Tsitaadid ja vanasõnad saadavad meid igapäev ja paljud neist on aktuaalsed läbi aegade.

Iga inimene on oma valikutes vaba. Ta saab teha valikuid küll vaid oma eksistentsi piires, kuid laiemas mõttes pole inimese valik kunagi ainult iseennast puudutav ja lokaalne, vaid globaalne. Seega meie valikud mõjutavad meid ümbritsevat.

Inimese valik võib olla ka kapseldumine ja elamine omas mullis. Seegi on valik, aga suuremas pildis tähendab see leppimist valikutega, mis on tehtud tema eest. Need aga ei pruugi talle tagantjärgi meeldida. Just sellest räägib Toomas Rulli CD esimese muusikapala George Bernhard Shaw tsitaadile: “ Take Care to get , what you like, or you will be forced to like what you get.“

Ka meie Eesti filmiklassikast tuntud laulurida ütleb, et „Iga mees on oma saatuse sepp ja oma õnne valaja. Jaa! Jaa!“. Ja miks peaksime me laskma oma saatust valada siis kellelgi teisel?
„Tahan oma muusikaga toetada neid ammu välja öeldud mõtteterasid, mis sobivad kaasaega ja soovin, et loodud kooslus paneks mõtlema nendele pealesunnitud veidrustele ja jaburdustele, mis levivad antud hetkel üle me maa.“ Toomas Rull

Lisainfo www.toomasrull.com

Photo