@Rannahoone: Sofia Rubina trio

@Rannahoone: Sofia Rubina trio
14
/ Jul
Friday
2017

@Rannahoone: Sofia Rubina trio

Location
Linnuse 2, Narva Rannahoone
Venue
Narva Jazz Club
Time
07:00 pm
Price
4-5€ / saadaval kohapeal
Status
SUVE ERI! UKSED AVATAKSE 18.30!

SUVINE EKSKLUSIIV NARVA JOAORU RANNAHOONES!
Vaata rohkem sündmuspaiga infot lehe allosas!

Sofia Rubina trio / EST
“Reis ümber maailma”

Sofia Rubina – vokaal
Jaan Jaanson – kitarr
Ara Yaralyan – kontrabass

Sofia Rubina on Eesti vokaaljazzi kirgas täht, kelle muusikalisse ampluaasse kuuluvad jazziklassika kõrval ka klubilik soul ja funk ning juudi rahvamuusika. Sarmikas ja särasilmne Sofia Rubina on kuulajaid rõõmustanud juba rohkem kui viisteist aastat. Arvukad võidud jazzlauljate konkurssidelt kinnitavad, et tegemist on väga andeka artistiga. Aastal 2009 pälvis Rubina Noore jazzitalendi preemia. Tema viimane album “In the Land Of OO-BLA-DEE” on läinud sajandi jazzikuldajastu peegeldus. Selle aasta Muusikaauhindade jagamisel pälvis sai plaat pärjatud tiitliga “Aasta jazzalbum 2015”.

Sofia Rubina on õppinud USAs Bostoni mainekas Berklee kõrgemas muusikakoolis ja läbinud samas eriprogrammi Global Jazz, kuhu ta valiti esimese vokalistina. New Yorgis on ta esinenud koos paljude ameerika tippmuusikutega nagu Joe Lovano, John Patitucci, Danilo Perez, Antonio Sanchez jt. Sofia on koostööd teinud ka paljude vene, läti ja leedu muusikutega. Päikselise lauljatari esinemisgeograafia laieneb iga aastaga. Ta on kontserte andnud Venemaa mainekatel festivalidel Ermitage Garden Jazz ja Triumf Jazz Festival, laulnud koos Estonian Dream Big Bandiga Hiinas Pekingi ja Shanghai festivalidel, tema mahlakat vokaali ja säravaid improvisatsioone on nautinud ka legendaarne Blue Note Ameerikas New Yorgis ja mitmed kontserdilavad nii Panamas, Rumeenias, Saksamaal, Poolas kui mujal.

Oma praeguste eesmärkide kohta tõdeb lauljatar, et talle meeldib väga koostöö suure orkestriga. Sofia Rubina huviorbiidis on 30.-40.-50. aastate jazz, kus teda paelub tolle ajastu laulude meloodiline rikkus – see on jazzi vundament. Sofia Rubina laulab Ameerika tuntud heliloojate meloodiad omaseks tänasele kuulajale lisades sinna isiklikke emotsioone ja värve. Sofia Rubinalt on ilmunud kolm heliplaati “Two Roses”(2010), “Dreams of Tomorrow” (2013) ja “In The Land Of OO-BLA-DEE” (2015).

Photo

************

Mitmeid arhidektuuriauhindu võitnud Narva Joaoru Rannahoone on ideaalne paik suviste Narva Jazzklubi sündmuste jaoks. Rannahoone saali toome kontserdi jaoks mugavad toolid ja kott-toolid. Avatud on ka väike kohvik, kust on võimalik endale hankida meelepärast jooki ja suupistet. Saali kõrval on ka hoidjaga lastetuba, kuhu saab soovi korral kontserdi ajaks oma lapsed mängima saata. Püstijalalauad asuvad terrassil, kuhu ilusa ilma korral kostub ka kontserdil kõlav muusika. Rannahoone saalis sees laudu ei ole.

Konkursi “Aasta betoonehitis 2016” (kus rannahoone sai eriauhinna arhitektuuri eest) žürii esimees Aadu Kana: „Vaated, mis siit avanevad, on erakordsed. Huvitav maastikureljeef ning ajaloolised ja poliitilised sümbolid – nüüdisaegselt mõtestatud ajalooline ja looduslik keskkond.”

Kõlab põnevalt, kas pole!
Kohtumiseni NJC sündmustel Narva Joaoru Rannahoones!