> Pyysalo – Winter – Remmel | Soome-Eesti

23
/ May
Wednesday
2018

> Pyysalo – Winter – Remmel | Soome-Eesti

Location
Raekoja plats 2, Narva
Venue
Narva Jazz Club
Time
07:00 pm
Price
4-5€ / saadaval kohapeal
Status
fuajee

Narva Jazz Club : Piirideta muusika piirilinnas!

Niklas Winter – kitarr
Severi Pyysalo – vibrafon
Heikko Remmel – kontrabass

Niklas Winter ja Severi Pyysalo alustasid oma koostööd 1990ndate keskel ning on ühiselt tegutsenud sellest ajast peale. Nad on andnud arvukalt kontserte duona, kuid on musitseerinud koos ka suuremate ansamblite koosseisus. Severi on teinud kaasa seni kolmel Winteri albumil.

Severi sai Soomes tuntuks kui imelaps, kes juba 16-aastaselt Pori Jazz festivalil koos Sarah Vaughn’iga üles astus. Sellest ajast saadik on ta olnud nii Soome kui ka laiemalt Euroopa jazzimaailma aktiivne liige. Severi Pyysalo viimane sooloplaat ‘Lay Back and Listen’ ilmus 2012. aastal. Teda tuntakse üldiselt virtuoosse pillimängijana, kes ühendab oma töös vaimustavad tehnilised oskused sügavate muusikateadmistega.

Niklas Winter alustas klassikalise muusika õpinguid Turu Konservatooriumis ning jätkas oma haridusteed Berklee Muusikakolledžis Bostonis aastail 1991-1995. Seejärel on ta tegutsenud aktiivselt kogu maailmas, kuid on eeskätt keskendunud just Skandinaavia jazzmuusikute kokkutoomisele. Samuti on Winter olnud väga tegus Jaapanis, kuhu ta on alates 2003. aastast lausa 20 konsterttuuri teinud. Tänaseks on ta välja andnud 8 plaati. Viimasel ajal on Winter katsetanud kitarriduo formaadiga, esinedes koos selliste meistritega nagu Ulf Wakenius ja Jesse Van Ruller.

Winter ja Pyysalo on mõlemad aktiivsed heliloojad, kirjutades muusikat nii väiksematele kui ka suurematele koosseisudele. Neid duona esinemas kuuldes võib aga alati kindel olla, et kogeda saab tummiseid gruuve ning võimsat energiat. Duole on kombeks segada kokku traditsioone, uut loomingut ning tasemel lavašõud. Kui lisada sellesse valemisse veel mõni raskelt svingiv bassimängija nagu Heiko Remmel, võib tulemuseks oodata midagi veelgi paremat!

Photo