> Jelena Juzvik Quintet feat Tõnu Naissoo

03
/ May
Wednesday
2017

> Jelena Juzvik Quintet feat Tõnu Naissoo

Location
Raekoja plats 2, Narva, 20307
Venue
Narva Jazz Club
Time
07:00 pm
Price
4-5€ / saadaval kohapeal

“Viktoria Tolstoy laulud”

Jelena Juzvik – vokaal
Tõnu Naissoo – klahvpillid
Marti Tärn – kontrabass
Jason Hunter – trompet
Ahto Abner – trummid

Kogemustega laulja Jelena Juzvik on lõpetanud G. Otsa nim. Muusikakooli ja teinud koostööd paljude eesti artistidega. Ta on osalenud mitmetes teleprojektides – nt. “Kaks takti ette”, “Tantsud tähtedega” ja “Eesti otsib superstaari” – taustalauljana ning on musitseerinud koos mitmete tuntud eesti jazzmuusikutega. Aastal 2004 esines Jelena Juzvik Pori Jazzil Soomes, mis oli tunnustus festivali Nõmme Jazz korraldatud noorte jazzilauljate konkursil saadud kolmanda koha eest. Professionaalse taustalauljana on ta osalenud Eurovisiooni lauluvõistlusel 2000. aastal Stockholmis, 2002. aastal Tallinnas ja 2006. aastal Athenas.

Tõnu Naissoo (1951) on tuntud ja hinnatud jazzi „polüglott“, imetlusväärse tehnikaga kogenud improviseerija, isikupärase käekirjaga jazzpianist, helilooja ning arranžeerija. Oma pika lavakarjääri jooksul (ligi 50 aastat) on ta mängides klaveril, süntesaatoril või orelil, salvestanud hulga vinüül- ja laserplaate, osalenud arvukates rahvusvahelistes projektides ning esinenud paljudes mainekates kontserdipaikades kogu maailmas.

Eesti ühe kompetentsema ja laiema silmaringiga jazzmuusiku pillimängus kohtuvad paljukihilistes kompositsioonides lüüriline sügavus, olemuslik tõsidus ja lõõgastav meelelahutus. Tõnu Naissoo on meie jazzmuusika raudvara, kelles on aastatepikkune kogemus, aja ja muusika tunnetus, kuid samas hingab ta täie rinnaga sisse tänaseid helisid teades, mida nendega peale hakata. Üks eristuvaid jooni tema muusikukäekirjas on klassikaelementide kaasamine oma mängu.

Naissoo muusika on stiililiselt kirju – avangard-jazz, fusion ja mainstream, poolimproviseeritud groove-jazz koostöös DJ-dega, RNB, soul ja ajaviitemuusika. Lisaks klaverile mängib ta elektroonilistel klahvpillidel (Rhodes, orel), analoogsüntesaatoritel (Moog, Oberheim), kui ka mitmetel VA süntesaatoreil. Ta on kirjutanud rohkesti muusikat oma jazzansamblitele, samuti bigbandidele, teatrilavastustele, filmidele ning koori- ja kammermuusikat. Koos isa Uno Naissooga kirjutas ta 1969. aastal muusika filmile „Viimne reliikvia“.

Photo