> IDeeJazz 2017 @Narva

08
/ Nov
Wednesday
2017

> IDeeJazz 2017 @Narva

Location
Narva
Venue
Narva Kolledž; Narva Muuseum; Kunstiresidentuur
Time
All Day
Price
10-18€, saadaval Piletilevis
Status
festival

IDeeJazz 2017

7. Tartu rahvusvaheline jazz- ja rütmimuusika festival esmakordselt Narvas!

Hea laeng iga ilmaga!

Aeg:

8. – 11. november 2017

Koht:

Narva linna erinevad sündmuspaigad

Pilet:

10€ – 18€ sõltuvalt kontserdist
60€ festivali passid

Koduleht:

2017.ideejazz.ee/narva

Programm: IDeeJazz 2017 @Narva

8. november / kolmapäev
TÜ Narva Kolledži fuajee
19.00 New Rotterdam Jazz Orchestra / Holland
TÜ Narva Kolledži fuajee
20.30 Sebastian Studnitzky Quartet “KY Organics” / Saksamaa

9. november / neljapäev.
Narva Kunstiresidentuuri kinosaal
19.00 Aleksei Kuznetsov – Maksim Šibin / Venemaa
Narva Kunstiresidentuuri kinosaal
20.30 Jakob Bro / Taani

10. november / reede
TÜ Narva Kolledži kohvik “Muna”
18.00 Leroy Jones & Spirit Of New Orleans / USA – Soome
TÜ Narva Kolledži fuajee
20.00 Anna Maria Jopek Trio / Poola
TÜ Narva Kolledži fuajee
21.30 Aubrey Logan “Impossible” / USA

11. november / laupäev
Narva linnuse Remteri saal
18.00 Oum “Zarabi” / Maroko
Narva linnuse Remteri saal
20.00 EV100 eri “Rõõmu rada” / Eesti

Photo

Hea laengu festival IDeeJazz toob taaskord Eestimaa sügisesse energiat, rõõmu ja inspiratsiooni! Maailma tippartistid üheksast erinevast riigist täidavad Tartu ja Narva parimad lavad karisma ja artistlikkusega. Festival toob neljaks päevaks välja päikese keset novembrikuist pimedust! IDeeJazz – hea laeng iga ilmaga!

IDeeJazzi saab sel aastal nimetada hea laengu ja empaatia festivaliks, sest oma programmiga ühendab see sündmus kaht väga erinevat Eesti linna – Tartut ja Narvat. Tartus juba seitsmendat aastat järjest ning EV100 raames esmakordselt Narvas toimuv ideede ja muusika festival kutsub kõiki eestimaalasi ja väliskülalisi ennast laadima – positiivselt laadima. Kokku toimub kahes linnas 18 valitud kontserti!

Tartu rahvusvahelise jazz- ja rütmimuusika festivali “IDeeJazz” eesmärk on asetada Tartu ja Narva linnad maailma jazzkultuuri kaardile, tuues mõlema linna lavadele Eesti, Euroopa ja eri kontinentide jazzivaldkonna parimad esindajad. Festivali lavadel saab näha maailma tippmuusikuid Saksamaalt, Taanist, Hollandist, USA-st, Poolast, Venemaalt, Marokost, Soomest ja muidugi Eestist.

IDeeJazz 2017 esinejate hulgas on auväärse karjääriga ja sügavalt kirglik Poola laulja ning kultuuri saadik Anna Maria Jopek oma uue trioga; fenomenaalse hääleulatusega maailmaklassi talent, žanrite piire ignoreeriv laulja ja trombonist Aubrey Logan USA-st; samaaegselt jõuline ja tundlik Sahara kõrbest pärit Maroko lauljatar Oum; rahvusvaheliselt tunnustatud meisterlik trompetist ja pianist Sebastian Studnitzky oma kvartetiga Saksamaalt, rikkalikult auhinnatud taani kitarrist ja helilooja ning ECM artist Jakob Bro; meie enda eesti legend ja geniaalne laululooja Vaiko Eplik koos värske trioga Triller, kuhu kuuluvad veel virtuoossed kitarristid Ain Agan ja Andre Maaker; 12-liikmeline mini-bigbänd New Rotterdam Jazz Orchestra Hollandist ja üle poole sajandi Venemaa jazzkitarri lipulaev olnud Aleksei Kuznetsov. IDeeJazzil on hea meel esitleda ka spetsiaalselt festivali jaoks sündinud projekti EV100 eri: “Rõõmu rada”, mis toob kõlamaailmade valdaja Raun Juurikase eestvedamisel fookusesse valiku rõõmu ja soojuse energiaga täidetud lugusid läbi aegade, mis näitavad eesti muusikakultuuri päikeselist poolt. “Rõõmu rada” laulab armastatud eesti laulja Liisi Koikson.

IDeeJazzi peakorraldaja Oleg Pissarenko: „Muusika ühendab inimesi läbi rõõmu ja ühiste inimlike väärtuste tunnetamise. Sellepärast teeme sel aastal festivali IDeeJazz nii Tartus kui Narvas, et mõlema linna elanikud ja külalised saaks kogeda kõrgkvaliteetseid muusikalisi hetki koos maailma tippartistidega. Tahan, et maailma tasemel esitatud kontsertidel sündiv energialaeng saaks osaks mitte ainult Pariisi, New-Yorgi või Berliini kuulajatele vaid ka Tartu ja Narva publikule! Tere tulemast IDeeJazzile!”

EV100 raames Narvas aset leidev IDeeJazz kutsub avastama linna kaunemaid ja põnevamaid paiku nagu kaasaegne TÜ Narva Kolledži hoone, Kreenholmi Manufaktuuri Carri Villa, kus tegutseb Narva Kunstiresidentuur ja ajalooline Narva Muuseumi Remteri saal.

Tartus on napilt aasta tagasi valminud suurejooneline ja multifunktsionaalne Eesti Rahva Muuseumi hoone just see keskkond, mis võimaldab luua värviküllase festivalipaiga, et nautida kõiki sündmusi sama katuse all.

Festivali nimes sisalduv viide ideedele väljendub esinejate valikus, kus igal artistil on öelda midagi erakordset ja isikupärast – midagi, mis kõnetab publikut, pakub mõtteainet ja annab elule värvi. Sõna “jazz” tähistab aga lisaks žanrile ka avatud ja loomingulist meelelaadi – seda nii muusiku kui kuulaja seisukohast. IDeeJazz on nagu Eesti – mitte just suur, aga see-eest sisukas. Iga kontsert on eristuv ja ainulaadne.

Seni on IDeeJazzil esinenud teiste hulgas Richard Bona, Dino Saluzzi, Marcin Wasilewski, Enver Izmaylov, Sven Grünberg ja Mess, Radar, Peeter Volkonski ja E=mc2, Tõnis Mägi, Marju Kuut, Tõnu Naissoo, Kristjan Randalu, Hedvig Hanson, Kadri Voorand, Laura Remmel, Sofia Rubina, Villu Veski, Raivo Tafenau, Jaak Sooäär, Tanel Ruben, Oleg Pissarenko, Estonian Voices ja paljud teised.